Viessmann i Elektrotermex (ETX) uzgadniają strategiczne partnerstwo w Polsce

  • Duże korzyści dla obu partnerów
  • ETX z firmą Viessmann umacnia swoją pozycję jednego z wiodących dostawców rozwiązań dla lokalnego i miejskiego rynku ciepłowniczego w Polsce
  • Dostęp do rynku i ekspansja firmy Viessmann w Polsce

 

Ostrołęka, 11.03.2022 W dniu dzisiejszym polska firma ETX i globalny dostawca rozwiązań klimatycznych Viessmann ogłosili strategiczne partnerstwo w zakresie rozwiązań ciepłowniczych w Polsce. Pod warunkiem uzyskania zgody urzędów antymonopolowych, rodzinna firma Viessmann przejmie większość udziałów w ETX. Celem współpracy jest wzmocnienie silnej pozycji rynkowej ETX w Polsce oraz osiągnięcie pozycji wiodącego dostawcy w zakresie węzłów cieplnych dla domów jedno- i wielorodzinnych oraz zastosowań komercyjnych w sieciach ciepłowniczych

Jako producent zatrudniający 130 pracowników w Ostrołęce, ETX bardzo aktywnie działa na całym polskim rynku. Dla firmy Viessmann z siedzibą w Niemczech partnerstwo zaowocuje lepszym dostępem do rynku w Polsce, zwłaszcza do sektora sieci ciepłowniczych. Obie strony zgodziły się nie ujawniać ceny zakupu. „Bardzo się cieszymy, że znaleźliśmy dobrze pozycjonowanego partnera na rynku polskim firmę ETX, która ma mocne miejsce na rynku w szybko rozwijającej się dziedzinie ciepłownictwa systemowego i lokalnego w Polsce” – powiedział Timo Tauber, Dyrektor Zarządzający Viessmann Investment, wyjaśniając decyzję inwestora.

 

Janusz Mielnicki, prezes prywatnej firmy ETX: „Bardzo cieszy nas strategiczne partnerstwo z jednym z największych światowych producentów w obszarze ogrzewania i klimatyzacji. Dzięki sile firmy Viessmann będziemy mogli  szybciej rozwijać się na rynku krajowym i uzyskamy możliwość obsługi większej części polskiego rynku.

 

Siedziba Elektrotermexu z budynkami biurowymi i produkcyjnymi znajduje się w Ostrołęce, 130 km od Warszawy.

 

O firmie Viessmann

Jesteśmy firmą rodzinną. Viessmann został założony w 1917 roku jako producent technologii grzewczych. Dziś jesteśmy wiodącym światowym dostawcą zrównoważonych rozwiązań klimatyzacyjnych (ogrzewanie, chłodzenie, jakość wody i powietrza) oraz energii odnawialnej.

Nasza oferta zintegrowanych rozwiązań bezproblemowo łączy produkty i systemy za pośrednictwem platform i usług cyfrowych, tworząc zindywidualizowany klimat dobrego samopoczucia dla naszych użytkowników. Wszystkie działania opierają się na naszym celu „Tworzymy przestrzeń życiową dla przyszłych pokoleń”. Jest to odpowiedzialność, z którą my, licząca 12 750 członków, silna rodzina firmy Viessmann, mierzymy się każdego dnia wraz z naszymi partnerami handlowymi.

 

Powrót